Юта Джаз свали от върха в класирането на Източната конференция в НБА досегашния водач Бостън Селтикс, след като го победи у дома с 90:85 след изключително силна последна четвърт.

Преди последните 12 минути гостуващите в Солт Лейк Сити келти водеха с 66:60 точки и изглеждаше, че ще запишат 45-а победа в 56-ия си мач за сезона, но Андрей Кириленко и Дерон Уилямс се развихриха и донесоха успеха на джазмените.

Мехмет Окур вкара 19 точки за победителите, а Уилямс добави 18 и десет асистенции. Кириленко пък се отчете с 13 точки, повечето от които в решителната четвърта част.

За Бостън Пол Пиърс наниза 20 точки и хвана девет борби в защита, а Кендрик Перкинс вкара 12 и овладя 11 отскочили топки.

В другата среща от тази нощ Сан Антонио Спърс победи като гост Детройт Пистънс с 83:79 точки.

Начело на Изток вече е Кливлънд Кавалиърс с 41 победи и 11 загуби, следван от Бостън с 44-12. Безспорен номер едно в лигата е Лос Анжелис Лейкърс с 44 успеха и едва десет поражния.