Дани Грейнджър вкара 32 точки за отбора на Индиана и помогна на съотборниците си да заличат дефицит от 15 точки в четвъртата част, а и да стигнат до крайния успех. Индиана Пейсърс се наложи със 118:117 над силния отбор на Лос Анджелис Лейкърс, въпреки слабия си старт през този сезон.

Поражението за Лейкърс пък е едва второ от началото на първенството и първо от 7 мача насам. МВП на Лигата от миналия сезон Кобе Брайънт вкара 28 точки, спечели 7 борби, което обаче се оказа недостатъчно за успех на тима му. За Пейсърс това е първа победа от 21-и ноември насам, а в четвъртата част те направиха невероятно представяне в защита и успяха да се върнат в мача, въпреки че отстъпваха с 86:101.

Трой Мърфи завърши срещата с 16 точки и 17 борби, а Ти Джей Форд добави 17 точки и 11 борби. В Ийст Ръдърфорд Вашингтон постигна първа победа като гост през сезона, след като се наложи със 108:88 над Ню Джърси. Карън Бътлър вкара 22 точки и взе 11 борби, а ДиШаун Стивънсън вкара 21. Това е и първа победа за Вашингтон над този съперник в мачовете по между им в Източната конференция след 11 поредни поражения. След три поредни победи Ню Джърси претърпя първо поражение, но въпреки това остава на 2-о място в Атлантическата дивизия с 9 победи и 8 загуби.

Дивайн Харис вкара за тях 18 точки, но само три през второто полувреме, а Винс Картър завърши със 16. Пета поредна победа срещу Ню Йорк записа съставът на Портланд, като този път със 104:97. Гостите взеха мача със силна игра в последната четвърт, а Брандън Рой беше най-резултатен за тях с 23 точки. Руди Фернандес вкара 18, включително и тройка в началото на четвъртата част. С 13 победи и 6 загуби това е най-добрият старт на Трейлблейзърс от 1999/2000 година насам, когато влязоха в месец декември с баланс 15-4.

Филаделфия се справи с Чикаго след продължение със 103:95, като Андре Милър постави личен рекорд за годината, отбелязвайки 28 точки. Андре Игуадала добави 25, а Елтън Бранд 22 и 14 рибаунда.Тимът на Филаделфия постигна първа победа от 4 мача насам, но въпреки това остава на последното място в Атлантическата дивизия с баланс 8-10. Най-убедителната победа в този кръг беше за отбора на Денвър, който размаза Торонто със 132:93.

Шоунси Бълипс беше най-резултатен с 24 точки и 14 асистенции. Джерамейн О'Нийл се върна в игра след лечение на разтежение на глезена и вкара 12 точки за домакините. Кармело Антъни завърши с 23 точки 48 часа след трагичното си представяне срещу Шарлот и само 2 точки за 14 минути. След този успех Денвър продължава да води в класирането в Северозападната конференция заедно с отбора на Портланд с еднакъв актив- 13-6. Далас Маверикс стигна до успеха 100:98 над Лос Анджелис Клипърс с тройка в последната минута на Хосе Бареа, а германският център Дирк Новицки приключи мача с 29 точки.

Домакините от Далас успяха да изтръгнат победата, след като изоставаха 15 точки от един от най-слабите отбори в Лигата. Джейсън Тери добави 26 точки за победителите. Детройт удари Сан Антонио с 89:77 в най-интересния мач от кръга, като Рашийд Уолъс вкара тройка в четвъртата част и завърши срещата с 19 точки. Със същия актив в полза на Детройт приключи и Алън Айвърсън. Тим Дънкан вкара 23 за домакините, които се смъкнаха на 4-о място в Тихоокеанската дивизия.