Янис Антетокунбо завърши с 31 точки, 17 борби и осем асистенции при победата на Милуоки със 119:98 срещу Филаделфия в мач от Националната баскетболна лига на САЩ и Канада (НБА). Така Бъкс продължиха да водят на изток с 48/8, докато Сиксърс са трети в Атлантическата дивизия с 35/22.

Антетокунбо вкара 12/17 стелби от игра за Бъкс, които са с 21 победи от 24 мача след загубата със 109:121 срещу Филаделфия на Коледа. Миналогодишният най-добър играч в лигата вкара само 8/27 за 18 точки в този мач, а на 6-и февруари завърши с 36 и 20 борби за победата със 112:101 срещу същия съшерник.

Крис Мидълтън добави 25 точки и девет борби за Бъкс, които нанесоха шесто поредно поражение на Филаделфия далеч от дома.

Джоел Ембийд вкара 12 от 17-те си точки за Сиксърс във втората четвъртина, но не оказа положително влияние на мача с лоша стрелба и три ранни нарушения. За да бъде положението още по-лошо, Бен Симънс получи болки в гърба в средата на първата четвъртина и се оттегли от мача.

Джеймс Хардън отбеляза 38 точки, а Ръсъл Уестбруук добави още 34 за победата на Хюстън със 120:110 във "Вивинт Смарт Хоум Арена". Така Рокетс подобриха баланса си до 36/20 и водят в Югозападната дивизия, докато Джаз останаха на два мача от лидера в Северозападната Денвър.

Първенство на Националната баскетболна лига на САЩ и Канада (НБА), мачове от редовния сезон:

Източна конференция:
Атлантическа дивизия: Торонто 41 победи/15 загуби, Бостън 39/16, Филаделфия 35/22
Централна дивизия: Милуоки 48/8, Индиана 33/23, Чикаго 19/38
Югоизточна дивизия: Маями 36/20, Орландо 24/32, Вашингтон 20/34