Без тримата си водещи реализатори Тони Паркър, Тим Дънкан и Ману Джинобили Сан Антонио постигна сравнително лесна победа навън със 103:89 срещу Чикаго Булс в мач от Националната баскетболна асоциация (НБА). „Шпорите“ за първи път поведоха в резултата по средата на втората четвърт и от този момент нататък домакините трудно намираха отговор срещу играта им атака.

Булс можеха да разчитат на всички от звездите си – без възстановяващия се Дерик Роуз – успяха да респектират съперника в първата част – 24:20. В следващата обаче Сан Антонио буквално избухна с 31 точки, като тимът Грег Попович завърши мача с 52 процента успеваемост при стрелбата от игра.

След полувремото Чикаго направи някакъв намек за завръщане, и въпреки че доминираше в борбата под коша, допускаше твърде лесни кошове. Това позволи на гостите да отворят разлика от 15 точки в заключителната четвърт, която поддържаха до края.

Най-резултатен за победителите със свое лично постижение бе Кауи Леонард – 26 точки за почти 44 минути на паркета. За Чикаго над всички бе плеймейкърт Нейт Робинсън с 20 точки и 7 асистенции.