Хюстън Рокетс спечели като гост срещу лидера в Югозападната дивизия Ню Орлиънс Хорнетс със 100:80 и записа своята 11 поредна победа в НБА.

Трейси МакГрейди реализира 34 точки, а Яо Минг добави още 28 и 14 борби за успеха на "ракетите". МакГрейди и Минг поведоха Хюстън към успех още в първите два периода. Резултатът бе 82:56 в полза на гостите в третата част, която завърши с тройка на МакГрейди. Дейвид Уест пък бе най-резултатен за Ню Орлиънс с 20 точки и 10. Крис Пол пък добави още 14 точки и 11 асистенции.

Леброн Джеймс завърши с 33 точки при победата на Кливланд Кавалиърс с 90:89 у дома срещу Вашингтон Уизърдс. Джеймс отбеляза 2 много важни стрелби в края на четвъртия период, които донесоха важния успех на "кавалерите".

Джамал Кроуфърд бе най-резултатен и отбеляза 43 точки при домакинския успех на неговия Ню Йорк Никс срещу Торонто Раптърс със 103:99. В първия период домакините отбелязаха само 12 точки, но въпреки това успяха да преодолеят слабия старт и да обърнат развоя на срещата.

Лидерът в Югоизточната дивизия Орландо Меджик победи като домакин Филаделфия 76 със 115:99. Хедо Теркоглу отбеляза 31 точки за Орландо, а неговия съотборник Дуайт Хауърд добави още 24 точки и 18 борби.

Новото попълнение на Далас Маверикс - Джейсън Кид, подаде 15 асистенции за победата на отбора си с 98:83 навън срещу Мемфис Гризлис. Дирк Новицки отбеляза 27 точки за Далас, а Джейсън Тери и Джош Хауърд добавиха съответно по 22 и 20 точки.