Шампионът в НБА Голдън Стейт Уориърс претърпя неочаквано разочарование по пътя към целта си да достигне до рекордни 73 победи в редовния сезон. "Войните" останаха с 69 успеха, след като пропиляха аванс от 17 точки и загубиха със 117:124 след продължения срещу последния в дивизията си Минесота Тимбъруувс в своята зала.

Шабаз Мухамад вкара рекордните в кариерата си 35 точки, а Андрю Уигинс добави 32, с което Минесота попречи на Голдън Стейт да се превърне в едва втория отбор в историята на НБА със 70 победи през сезона.

Така след 54 поредни успеха като домакин, Голдън Стейт загуби втори мач в последните си три домакинства, след като допусна поражение и от Бостън в петък.

Сега Уориърс ще трябва да спечели последните си четири мача в редовния сезон, ако иска да счупи рекорда от 72 успеха, поставен от Чикаго Булс през 1995-96.

Стеф Къри изигра един от слабите мачове за своите стандарти, пропуснайки 18 от 25 стрелби като все пак се отчете с 21 точки и 15 асистенции. Клей Томпсън бе най-резултатен за шампионите с 28 точки.

Минесота бе напред в резултата единствено през първата четвърт, но в крайна сметка заличи пасива си и стигна до продължение. В него Уигинс реализира първите 6 точки, с които даде комфортен аванс на гостите, а до края Тимбъруувс не изпусна преднината си.

Голдън Стейт ще има нов шанс да стигне до победа №70 с ново домакинство в четвъртък, но съперникът е вторият в Западната конференция Сан Антонио Спърс.