Тимът на Голдън Стейт Уориърс победи Филаделфия Севънти Сиксърс със 108:105 като гост. Успехът е 43-и за "воините" в 47 срещи, което е повторение на рекорда за най-много спечелени срещи от редовния сезон в толкова мачове.

Гостите имаха преднина от 19 точки на почивката, а домакините играха много силно в заключителната четвърт (33:17) и можеше да се доберат до продължение, но Харисън Барнс попари надеждите им с кош 0,2 секунди преди финалната сирена. Клей Томпсън завърши с 32 точки, а Стеф Къри с 23.

През далечния сезон 1966/67 Филаделфия печели 43 от 47 мача, завършва сезона с 68 победи и 13 загуби, след което печели първенството. В друг двубой от тази сутрин Кливланд Кавалиърс се наложи над Сан Антонио със 117:103 у дома. ЛеБрон Джеймс реализира 29 точки, а за "шпорите" Кауай Ленърд вкара 24 т. Вашингтон Уизардс се наложи над Хюстън Рокетс със 123:122. Джеймс Хардън стана автор на дабъл-дабъл - 40 точки и 11 асистенции, но те не стигнаха за успех на тима му. За победителите Джон Уол се отличи с 19 пункта и 14 асистенции. /БГНЕС