Шампионът и победител в редовния сезон Голдън Стейт спечели със 115:106 срещу гостуващия Хюстън и поведе с 2:0 победи в плейофната серия от първия кръг в Западната конференция на Националната баскетболна асоциация.

Звездата на домакините Стеф Къри пропусна двубоя, след като по време на загрявката почувства болки в десния глезен, който контузи в края на първия мач между двата тима в събота.

Въпреки отсъствието на Къри, Голдън Стейт стартира уверено и дръпна с 23:13 към края на първата четвърт, а на почивката се оттегли с аванс от 66:58.

Гостите опитаха да се върнат в мача и на няколко пъти доближиха съперника, като в началото на четвъртата част изоставаха само с 3 точки при 85:88. Последва серия от 11:1 точки за домакините, с което те предрешиха мача.

Клей Томпсън беше лидер на шампионите с 34 точки, резервата Андре Игуодала добави 18 точки, а Дреймънд Грийн допринесе с 12 точки, 14 борби и 8 асистенции.

Джеймс Хардън се отличи с 28 точки и 11 асистенции за Хюстън, а Дуайт Хауърд завърши с 12 точки и 10 борби, но това не беше достатъчно.

Далас постигна драматичен успех в залата на Оклахома Сити с 85:84 и изравни серията на 1:1 победи.

Двубоят беше много оспорван и напрегнат, а домакините се виждаха победители, след като 6:47 минути преди края успяха да натрупат преднина от 76:69.

Последва силна серия на тексасците, които 14,4 секунди преди сирената поведоха с 85:81. Тройка на Кевин Дюрант 5 секунди по-късно върна Оклахома в мача, а след последвалите два пропуска от наказателната линия на Реймънд Фелтън домакините получиха право на последна атака. В нея първо изстрел на Дюрант беше блокиран от Джъстин Андерсън, но топката попадна в ръцете на Ръсел Уестбруук, който обаче пропусна стрелбата си със сирената и Далас триумфира.

Фелтън беше най-полезен за гостите с 21 точки и 11 борби, а Дирк Новицки добави 17 точки.

Дюрант беше лидер за домакините с 21 точки и 9 борби, а Уестбруук допринесе с 19 точки и 14 борби, но двамата не успяха да реализират в края и това беше решаващо.

Торонто се наложи над гостуващия Индиана с 98:87 и изравни резултата на 1:1 победи в серията на Изток.

Канадците рано взеха аванс от 21:7 и до края доминираха в срещата, а Йонас Валанчунас се отличи с рекордните в кариерата си в елиминациите 23 точки и 15 борби за успеха. Кайл Лаури пък добави 18 точки, 9 асистенции и 7 борби.

Най-добър за гостите с 28 точки беше Пол Джордж.

Срещи от първия кръг в плейофите на Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (играе се до четири победи от седем мача):