Голдън Стейт използва брилянтно последния си шанс от полуфиналната серия в плейофите на Запад в НБА. Още една загуба пращаше Байрън Дейвис и компания във ваканция. Уориърс обаче намериха сили за отбой и се озъбиха на Юта, за да върнат една победа срещу две на своя опонент.

Пред пълните трибуни в Оукланд, Голдън Стейт продължи победната си серия у дома, след успех със 125:105 над Юта.

Дейвис направи поредния си невероятен мач, като завърши с 32 точки и девет асистенции, както и няколко гръмотевични изпълнения. Джейсън Ричардсън добави 25 точки за победата в Мач №3 от серията.

Домакините показаха страхотен баскетбол, като на момента преднината им достигаше 30 точки. Въпреки че успяха да ги стопят наполовина през четвъртата част, Джазмените нямаха сили за нищо повече. Най-ясно това си пролича, когато гардът на Голдън Стейт Байрън Дейвис заби през центъра на гостите, и специалист по чадърите, Андрей Кириленко.

За Юта Карлос Буурзаър завърши с 19 точки и 11 борби, а Дерон Уилямс добави 14 точки и шест асистенци.

Четвъртият мач от серията също е в Оукланд, преди двубоите отново да се преместят в залата на Юта в Солт Лейк Сити.