Действащият шампион Голдън Стейт Уориърс победи Лос Анджелис Клипърс със 112:94 като гост. Дебют в тима на "воините" направи центърът Демаркъс Казънс, който вече е напълно възстановен след тежка травма.

Стеф Къри стана най-резултатен в мача с 28 точки, а Кевин Дюрант отбеляза 24. Казънс завърши с 14 точки, 6 борби и 3 асистенции, като в последната четвърт трябваше да напусне игрището за натрупани нарушения. За калифорнийския тим Тобиас Харис вкара 28 точки. Казънс стана играч на Голдън Стейт през лятото с едногодишен договор на стойност 5.3 млн. долара. От края на януари 2018 г. той се възстановяваше след контузия в ахилеса.

В друга среща от НБА Портланд Трейл Блейзърс победи убедително Ню Орлиънс Пеликанс със 128:112. Центърът на "пеликаните" Антъни Дейвис стана автор на 27 точки, а за победителите Деймиън Лилард реализира 24 пункта.

Юта Джаз също записа категорична победа над Кливланд Кавалиърс със 115:99. На голямата почивка отборът от Солт Лейк Сити имаше преимущество от 24 точки. "Джазмените" постигнаха шести пореден успех и се изкачиха на седмо място в Западната конференция.