Настоящият двукратен шампион на Националната баскетболна асоциация Голдън Стейт Уориърс победи у дома с 117:101 точки Мемфис Гризлис в поредна среща от редовния сезон на лигата. Това бе осми последователен успех за ,,воините“ от началото на сезона, като те подобриха своя показател до 10 победи и 1 загуба. Мемфис от своя страна също остава с положителен баланс – 5 победи и 4 загуби.

Двубоят в Оукланд започна по-добре за гостите, които поведоха рано с 7 точки, но възпитаниците на Стив Кър успяха да понаваксат изоставането си до края на първата четвърт и губеха само с два пункта – 29:31. Във втората водачеството на няколко пъти се промени в едната и другата насока, като на полувремето резултатът бе равен – 58:58.

В третата четвърт на паркета имаше само един отбор и това бе Голдън Стейт. Уориърс спечелиха частта с категоричното 34:15, с което си осигуриха комфортен аванс преди последната четвърт в двубоя. Гризлис спечелиха с 28:25 финалната част, но пропуските в стрелбата и защитата им костваха срещата.

За победителите най-резултатен бе Клей Томпсън с 27 точки, а Кевин Дюрант и Стеф Къри добавиха съответно по 22 и 19 за успеха. За Мемфис Дилън Брукс вкара 18, а по 15 записаха Джарън Джаксън-младши и Шелвин Мак. В следващите си мачове Голдън Стейт приема у дома Милуоки Бъкс, докато Мемфис домакинства на Денвър Нъгетс.

Ето и останалите резултати от вечерта:

Детройт Пистънс – Маями Хийт 115:120 след продължение (Дръмънд – 25 точки, 24 борби за Пистънс)

Индиана Пейсърс – Хюстън Рокетс 94:98 (Хардън – 28 точки, 6 асистенции, три кражби за Рокетс)

Орландо Меджик – Кливланд Кавалиърс 102:100 (Фурние с победен кош 01.8 секунди преди сирената)

Ню Йорк Никс – Чикаго Булс 115:116 след две продължения (10 от 41 точки на Лавийн в оувъртайм за Булс)

Оклахома Сити Тъндър – Ню Орлийнс Пеликанс 122:116 (пети последователен успех за Тъндър)

Денвър Нъгетс – Бостън Селтикс 115:107 (Мъри – 48 точки за Нъгетс)

Юта Джаз – Торонто Раптърс 111:124 (Лаури – 17 точки, 11 асистенции, 7 борби за Раптърс)

Лос Анджелис Клипърс – Минесота Тимбъруулвс 120:109 (Харис – 22 точки, 10 борби за Клипърс). /БГНЕС