Отборът на Финикс Сънс надигра като гост Портланд Трейл Блейзърс със 134:118 в предсезонна контрола, играна в „Мода Сентър“.

Първата четвърт бе равностойна и завърши с точка аванс за домакините – 33:32. Разликата в срещата дойде от втората и третата част, в които „слънцата“ дръпнаха сериозно в резултата, като преднината им достигна цели 21 точки в един момент. В крайна сметка тимът спечели с 16 точки разлика за втория си успех от три контроли преди началото на сезона в НБА.

Най-резултатен за победителите стана Кели Убре-джуниър с 19 точки, а по 18 добавиха съфамилниците Тайлър и Камерън Джонсън. За Трейлблейзърс Си Джей Маккалъм вкара 27 точки, а Деймиън Лилард добави 18, но те се оказаха крайно недостатъчни за домакините. /БГНЕС