Крилото на Финикс Шон Мериън отбеляза един-единствен кош от игра срещу Кливлънд, но той се оказа най-важният в мача, защото донесе победата на Слънцата със 110:108 в един от най-интересните двубои от НБА тази нощ.

Мериън, известен с прякора си Матрицата, реализира само 1.1 секунда преди сирената и завърши усилията на съотборниците си, които вкараха 17 тройки в срещата – рекорд за сезона.

„Страхотна победа,” заяви въодушевено гардът на Финикс Стив Неш. „Не ти вървеше много, но когато трябваше се получи.”

Раджа Бел завърши с 27 точки за Слънцата, Неш добави 26, от които 7 тройки, а Амаре Студемайър вкара 22.

Кливлънд изигра силно първо полувреме, в което реализира 69 точки, но след почивката успя да вкара само 39 и отстъпи инициативата. ЛеБрон Джеймс бе най-резултатен в мача с 36 точки, но пропусна решителна тройка, преди Мериън да отбележи. Напускайки залата, на път за съблекалнята, Джеймс изрита кофа за боклук в яда си.

Финикс вече има 15 победи от последните си 18 мача срещу Кливлънд.