Финикс победи Хюстън със 103:82 и така записа десети успех в последните си 11 мача. „Слънцата” бяха водени в този двубой от брилянтната си резерва Леандро Барбоса, който тази година отново дава най-сериозната заявка за приза „Най-полезен шести човек” в НБА.

Бразилецът изравни рекордното за кариерата си постижение от 32 точки в трета поредна среща. „Не съм виждал друг толкова бърз като него,” бе впечатлена звездата на Хюстън Трейси МакГрейди. „Той е невероятен. Истински Спийди Гонсалес.”

Шон Мериън добави 14 точки, 15 борби, три чадъра и две откраднати топки за Финикс, които бият Хюстън за шести пореден път, трети за този сезон.

„Слънцата” направо разгромиха своя съперник в заключителната четвърт. Борис Диау завърши с 15 точки, а домакините имаха шестима играчи с двуцифрен точков актив.

Старши треньорът на Финикс Майк Д`Антъни не успя да изгледа своята победа под номер 200 в НБА. Той получи два бързи технически фаула от рефера Рон Олесияк в средата на третата четвърт и бе изгонен за първи път от две години насам.

Треси МакГрейди, който бе зорко пазен от Мериън през по-голямата част от мача, реализира едва 19 точки с 8 от 28 опита.

Яо Минг също срещна неимоверни трудности срещу бързата игра на Финикс. Центърът вкара едва 10 точки, но само един кош от игра за 30 минути на игрището.

За по-малко от три минути в последната част Яо получи два последователни чадъра от Кърт Томас, бе наказан за три секунди – два пъти, и му бяха свирени два фаула в нападение.

Играчите на Финикс пък бяха изумени да видят как техния треньор напуска залата. „Той беше като разярено животно,” заяви Мериън. Амари Студемайър, който има цели 14 технически нарушения този сезон, се заливаше в смях, припомняйки как самият Д`Антъни му е говорил за себеконтрол на терена.„Сега вече знам, че ме разбира. Беше страхотен!,” коментира младокът.