Отборът на Финикс Меркюри спечели титлата в Женската Национална баскетболна асоциация, след като победи в петата среща от финалната серия Индиана Фивър с 94:86 (16:23, 35:19, 19:23, 24:21).

До момента резултатът в серията беше равен 2-2, така че този мач се оказа ключов за крайния успех. Така тимът на Финикс печели титлата за втори път в последните три сезона.

Диана Таураси, която беше избрана за MVP на сезона, вкара 26 точки за победителките, а 24 добави Капи Пондекстър. Пени Тейлър пък беше безгрешна при двата си опита от наказателната линия 37,7 секунди преди сирената и също помогна за победата.

Тами Сътън-Браун реализира 22 точки за гостенките, а Джесика Дейвънпорт завърши с 18. Индиана изоставаше с 9 точки в началото на второто полувреме - 51:42, но успяха след много борба и здрава защита да изравни до 80:80 4.29 минути преди края на срещата.

Тогава обаче с тройка на Танджела Смит, единствените й точки в мача, домакините дръпнаха напред и 2:22 минути преди края имаха аванс от 6 точки- 88:82. След това гостенките съкратиха до 84:86 и 86:88, но след точните наказателни удари Пени Тейлър, довели нещата до 90:86, Индиана нямаше шанс.

„Трябва да признаем, че момичетата от Индианаполис са страхотен отбор. Нашата титла е резултат от характера и желанието да спечелим”, каза след срещата Капи Пондекстър.