Отборът на Финикс Сънс завоюва титлата в Тихоокеанската дивизия в НБА за трета поредна година, след като през миналата нощ победи Минесота със 108:90.

Раджа Бел отбеляза 16 от своите общо 22 точки в решителната трета част на мача. Леандро Барбоса добави 20 точки за „Слънцата”. Лидерът на тима Стив Неш завърши с 18 точки и 11 асистенции. Звездата на Финикс Амаре Студемайър направи един от най-слабите си мачове до момента в сезона, като за 22 минути на паркета реализира едва четири точки и две борби.

За Минесота Кевин Гарнет реализира 30 точки и взе 16 борби, но „Горските вълци” записаха 11-та поредна загуба като гост. Отборът игра добре през първото полувреме, но след почивката се предаде на мощния състав на Финикс.