Филаделфия допусна 11-а поредна загуба в НБА след поражение с 86:90 срещу Детройт. Родни Стъки наниза 27 точки, включително победния кош 8,7 секунди преди края.

Алън Айверсън вкара 11 точки във втория си мач след завръщането във Филаделфия. Айверсън изравни резултата за 86:86 1:06 минута преди края, но "Севънтисиксърс" не успя да стигна до победата. В Атланта, Джамал Кроуфорд вкара рекордните си за сезона 29 точки за победата на домакините над Чикаго със 118:83.

"Биковете" бяха равностойни само през първия период, след което Атланта взе контрола върху мача. Чикаго загуби четвърти пореден мач и общо девети от последните десет срещи.

Шампионът Лос Анджелис Лейкърс се наложи убедително над Юта Джаз със 101:77. Кобе Брайънт вкара 27 точки, а Пау Гасол добави 19 точки и 12 борби за десетата поредна победа на Лейкърс.