Гардът на Маями Хийт Дуейн Уейд изигра много силен мач при драматичната победа на своя тим над Индиана Пейсърс с 97:94 в Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада. Звездата на гостите за първи път прехвърли границата от 30 точки (финиширайки с 32 на сметката си) през сезона, за да могат „горещите“ да обърнат резултата през второто полувреме. Те изоставаха с 15 точки, но с много силна трета и особено последна четвърт измъкнаха трета поредна победа.

Уейд пое диригентската палка в Маями, след като големият лидер ЛеБрон Джеймс видимо не бе готов на 100 процента заради болки в глезена. Крал Джеймс обаче все пак успя да завърши двубоя с 24 точки, 9 борби и 7 асистенции. Центърът Крис Бош също се представи много силно и приключи с 15 точки и 8 борби.

Въпреки страхотните показатели на звездното трио, Индиана до последно изглеждаше като по-вероятния победител, като три минути преди края имаше преднина от 5 точки. Точно тогава обаче Маями успя да направи серия от 10:2 точки. „Пешеходците“ все пак можеха да измъкнат победата при 94:95 за Хийт, но Джордж Хил сбърка в опита си да намери Пол Джордж. ЛеБрон Джеймс открадна топката и веднага я подаде към Рей Алън, който бе фаулиран и успя при двата си наказателни удара.