Лос Анжелис Лейкърс победи Бостън Селтикс с 89:67 и изравни финалната серия в първенството на НБА. Резултатът е 3-3 и титлата ще се реши след седми мач, който отново ще се играе в Стейпъл Сентър в Ел Ей в четвъртък.

Изправени до стената, баскетболистите на Лейкърс буквално отнесоха своя съперник в шестия мач и спечелиха убедително с 22 точки разлика, докарвайки битката за титлата до един решителен мегадвубой.

Коби Брайънт наниза 26 точки и направи 11 борби, Пау Гасол добави 17 точки и 13 борби, а Рон Артест - 15 точки за успеха. Рей Алън се отличи за Бостън с 19 точки.

Езерняците натрупаха аванс от 22 точки още след първото полувреме и запазиха тази разлика до края.

Титлата ще се реши след седми мач за първи път след 2005 година. Лейкърс и Селтикс са двата най-титуловани отбора в НБА. Бостън преследва рекордна 18 титла, а Лос Анжелис 16-и трофей.

Съперниците са се срещали общо 12 пъти на финал в НБА, като едва в четири от случаите се е стигало до седми мачове, като и четирите са били спечелени от Бостън.