Сан Антонио измъкна драматична победа като гост на Минесота със 100:99 в най-интересния мач от НБА снощи. Всяка една от 44-те точки на Ману Джинобили се оказа от изключителна важност за успеха на „шпорите”. Аржентинецът реализира и победния кош, 6.2 секунди преди сирената за четвъртата поредна победа на Сан Антонио.

„Ману е играч от най-висок калибър, той е звезда,” заяви старши треньорът на тима Грег Попович след мача. „Намира се в топ форма от известно време.”

„Обикновено се опитвам да стигна до коша, но този път реших да стрелям и имах късмет, получи се добре и вкарах,” каза самият Джинобили.

Минесота все пак получи няколко последни секунди за атака, но шутът на Себастиан Телфеър срещна ринга.

Най-резултатен за домакините бе Ал Джеферсън с 28 точки. За Сан Антонио освен Джинобили, Тим Дънкан се отчене с 24 точки и 14 борби, а Майкъл Финли добави 13 точки.

След като пропусна три седмици заради контузия, Тони Паркър отново се появи в игра за Сан Антонио. Французинът игра 19 минути и реализира осем точки.