Словенският феномен Лука Дончич отново показа невероятното си спортно майсторство и поведе Далас Маверикс към успех със 114:100 при гостуването на Лос Анджелис Лейкърс. 20-годишният гард завърши срещата с 27 точки, 9 борби и 10 асистенции, а с победата Далас прекъсна серията на съперника си от десет последователни победи в Националната баскетболна асоциация.

До почивката играта бе равностойна, като "езерняците" дори водеха с 3 точки при 62:59. В третата четвърт обаче на терена имаше само един отбор и това бе този на "маврите". Серия от последователни кошове позволи на гостите да поведат с цели 20 точки още до средата на четвъртината и до края на мача Дончич и комания нямаха никакви затруднения да задържат огромния си аванс.

Делон Райт добави 17 точки за победата на Далас, а с по 15 приключиха Дуайт Пауъл, Кристапс Порзингис и Джъстин Джаксън. За домакините от Лейкърс, за които това едва трета загуба през сезона, 27 точки вкара Антъни Дейвис, докато ЛеБрон Джеймс завърши с 25.

За разлика от съгражданите си от Лейкърс, баскетболистите на Лос Анджелис Клипърс нямаха затруднения срещу гостуващия отбор на Вашингтон Уизардс и го победиха със зрелищния резултат от 150:125.

"Ножиците" вкараха поне 34 точки във всяка една от четирите части, а сам толкова наниза и най-резултатният им играч Кауай Ленард. Пол Джордж добави още 31 точки за тима на Клипърс, който в един момент водеше с 32 точки. Мотрезл Харел и Лу Уилямс се включиха чудесно от пейката и добавиха 23 и 22 точки съответно.

За Вашингтон най-полезен бе новобранецът Руи Хачимура, който вкара 30 точки, докато с 23 завърши Брадли Бийл.

Шампионът Торонто Раптърс се поздрави с изразителна победа със 130:110 при домакинството си на Юта Джаз. Баскетболистите на треньора Ник Нърс изиграха отлично първо полувреме, което приключи при невероятните 40 точки преднина в тяхна полза - 77:37.

В третата четвърт Юта опита да направи паметен обрат и само за 12 минути реализира 49 точки, но това помогна единствено разликата да бъде сведено до не по-малко от 16 точки.

Паскал Сиакам бе най-полезен за Торонто с 35 точки. Фред Ван Влийт прибави още 21 за успеха, а Норман Пауъл остана с 15. За Юта Майк Конли реализира 20 точки, а от пейката с 19 се включи Джеф Грийн. /БТА