Плейофите в NBA вече започнаха! В първия мач от шоуто зад Океана Кливлънд Кавалиърс със звездата си Леброн Джеймс победи Вашингтон Уизърдс с 93-86 (19-24, 27-22, 19-23, 28-17).

Тази победа донесе преднина на Кливлънд 1:0 в серията, която се играе до 4 победи. Вторият мач между двата тима е в понеделник вечер.

В главен „виновник” за успеха на Кавалиърс се превърна Леброн Джеймс, който вкара 32 точки, 20, от които през второто полувреме. Леброн се отличи и с 6 борби и 4 асистенции.

Резултатът в двубоя бе равен 84-84 само 1:37 минути преди края. Тогава Джеймс надскочи Антуан Джеймисън и Брендън Хейууд, за да забие за 86-84. След него Гилберт Аринас направи пропуск, а след това Кавалиърс увеличи още преднината си.

До края на срещата Вашингтон така и не можа да се съвземе и остана с едва две точки в последните 4:39 минути.

Делонт Уест вкара два фаула в последните 15.1 секунди, за да оформи успеха на своя тим.

Жидрунас Иглаускас добави 22 точки и 11 борби за Кливлънд.

Най-полезен за загубилите бе Антуан Джеймисън, който записа 23 точки, 19 борби и 2 асистенции. Най-резултатен за Вашингтон пък бе Гилберт Аринес с 24 точки за 27 минути игра на паркета.