Детройт победи Кливлънд със 79:76 (19:24, 16:17, 21:14, 23:21) в първия мач от финалната серия на Източната конференция в Националната баскетболна асоциация и така поведе с 1-0 успеха.

Играчите на Детройт успяха да неутрализират звездата на „кавалерите” ЛеБрон Джеймс. Един от най-популярните баскетболисти в НБА през настоящия сезон отбеляза само 10 точки.

В собствената си зала Детройт успя да вземе инициативата едва в последните две части от двубоя и въпреки преднината на гостите на полувремето спечели с три точки разлика.

Най-резултатен за Кливлънд бе литовецът Зидрунас Илгаускас с 22 точки и 13 борби. Над всички в мача беше отново Ричард Хамилтън от победителите, който отбеляза 24, докато Рашид Уолъс записа 15.

Един от героите в двубоя бе Чонси Билъпс, който вкара 10 от 13-те си точки в последната част.

Вторият мач в серията ще се проведе в нощта на 24 срещу 25 май в Детройт.