Детройт постигна драматична победа в залата на Вашингтон с 98:96 в мач от редовния сезон на Националната баскетболна асоциация.

Куам Браун блокира изстрел на завърналия се на полето след контузия лидер на домакините Джилбърт Аринас в последната секунда, за да осигури успеха на тима си. Аринас, който игра за първи път от 27 април миналата година, завърши с 15 точки и 10 асистенции.

Ричард Хамилтън беше лидер за гостите с 31 точки, 16 от които в третата част. Чикаго постигна четвърта поредна победа след 112:106 над гостуващия Индиана. Джон Салмънс вкара две важни тройки в края на мача и завърши с 22 точки за домакините. Бен Гордън с 25 точки беше най-полезен за Чикаго, който е втори в Централната дивизия.

Дуейн Уейд наниза 27 точки, а Удонис Хаслем записа 100-ия си "дабъл-дабъл" след 16 точки и 12 борби при успеха на Маями над Милуоки със 102:85 като домакин. Ричард Джеферсън с 31 точки беше най-добър за гостите, които обаче допуснаха пето поредно поражение. Дерон Уилямс вкара 21 точки, 7 от които в продължението, а Юта се справи с гостуващия Финикс със 104:99.

Домакините пропиляха аванс от 21 точки в третата част, а в края едва стигнаха до равенство 90:90 след серия от 9:2 точки. Уилямс добави и 13 асистенции, а Мехмет Окур завърши с 26 точки и 11 борби за Юта, който спечели за 14-и път поред в собствената си зала. Стийв Неш беше най-полезен за гостите с 20 точки.

Кармело Антъни се отличи с 31 точки за убедителния успех на Денвър над Голдън Стейт със 129:116. Джамал Крофърд завърши с 30 точки за гостите, които допусната четвърта последователна загуба. Яо Мин завърши с 21 точки и 15 борби, а Хюстън разби гостуващия Лос Анджелис Клипърс със 110:93. Мемфис записа най-слабото си представяне в нападение през сезона при загубата от Портлънд с 66:82 като гост. Брендън Рой беше най-добър за домакините с 21 точки.