Ричард Хамилтън отбеляза 24 точки за победата на Детройт със 100:77 в гостуването на Филаделфия, с което Пистънс спечелиха серията си от плейофната фаза на НБА с 4:2 победи.

Детройт спечели убедително последните два мача в тази серия, която не се очакваше да бъде така продължителна. В полуфиналите на изток Детройт ще срещне отборът на Орландо, който спечели серията си срещу Торонто с 4:1 победи.

13 от всичките си точки Хамилтън отбеляза в първата част и самото начало на мача, когато победи сам домакините от Филаделфия. Чонси Билъпс добави 20 точки за победата, а Тишон Принс се отчете с 12, с което Детройт се класира на седми пореден полуфинал на изток.

Всички те обаче седнаха на резервната скамейка в началото на последната четвъртина, когато разликата в точките удари границата от 30. Най-резултатни за Сиксърс след края и на последната част бяха Андре Игуодала със 16 и Андре Милър с 11 точки.