Детройт Пистънс се класира на финала в Източната конференция на НБА след като успя да елиминира Чикаго Булс с 4-2 победи в серията. „Буталата” бяха повели с 3-0 победи, „биковете” намалиха до 3-2, но при третия опит за класиране за решителните срещи за титлата на Изток Детройт стигна до победата с 95:85 (28:23, 43:48, 74:69) като гост. Пистънс стига до финала в конференцията за пета поредна година и е едва четвъртия тим, който може да се похвали с подобно постижение.

Над всички в мача беше Ричард Хамилтън от победителите, който отбеляза 23 точки, 10 от които в решителната четвърта част. Чонси Билъпс вкара 21 точки и направи 7 асистенции. Рашид Уолъс добави 16 точки и хвана 13 борби.

За Чикаго Пи Джей Браун отбеляза рекордните в кариерата си 20 точки за първото полувреме, но не успя да се разпише нито веднъж след почивката.

Във финала Детройт ще се изправи срещу победителя в серията Кливлънд – Ню Джърси, където до момента Кавълиърс води с 3-2 победи.