Тайшон Принс вкара тройка четири секунди преди финалната сирена и донесе победата на Детройт Пистънс над Лос Анджелис Лейкърс с 90:89 точки в мач от първенството на НБА.

Въпреки, че изоставаха със 17 точки разлика през първата част, Лейкърс отбелязаха 10 поредни точки в третата и поведоха с 62:58 4:18 минути преди края на частта. 17 секунди преди сирената Лейкърс имаше аванс от 2 точки - 89:87 след наказателен удар на Рони Туриаф.

Принс вкара победния кош, след като съотборника му Рашид Уолъс пропусна от тройката, но Чонси Билъпс спечели борбата и подаде за решителния удар.

Въпреки тройката на Тайшон Принс езерняците имаха шанс, но две секунди преди края Ламар Одъм не успя да се разпише.

„Билъпс свърши перфектна работа. Обикновено е много важно да спечелиш борба в нападение”, каза Принс.

Той вкара 22 точки за Детройт, Билъпс добави 16, а Ричард Хамилтън - 14. Това е девета поредна домакинска победа на Детройт над езерняците, за който с 39 точки и 10 борби завърши Кобе Брайънт, а Дерек Фишър записа 15 точки.

Рей Алън и Пол Пиърс отбелязаха всеки по 26 точки за победата на Бостън Селтикс у дома над Далас Маверикс с 96:90 точки. Рейджън Рондо изравни 90:90 42 секунди преди края, но с четири поредни точки от наказателната линия Джеймс Поси реши мача.

Дирк Новицки записа дабъл-дабъл - 31 точки и 11 борби за Далас. Сиатъл Суперсоникс победи със 101:95 точки Кливланд, като гостите играха без контузената си звезда Леброн Джеймс. Кевин Дурант вкара 24 точки, а Крис Уилсокс добави 18 точки и 13 борби за победителите.

Сан Антонио Спърс се наложи над Финикс Сънс с 84:81 точки след 16 точки и 17 борби на Тим Дънкан. Ману Джинобили добави 19 точки за Спърс, а Шоун Марион се отчете с 21 точки и 10 борби за слънцата.