Намиращият се в долната част на класирането на Източната конференция Детройт Пистънс успя да спечели срещу един от лидерите Бостън Селтикс с 92:86 след силна игра в четвъртата част на мача.

Родни Стъки вкара 27 точки и подаде 11 борби за победителите, които имат баланс 15-26 и са 4-и в Централната дивизия. Гардът, който играе от три години в Лигата, добави към актива си и 6 асистенции, докато Чарли Вилянуева беше другата важна фигура за Пистънс. Той вкара 10 от всичките си 19 точки в последната част на мача.

В началото на четвъртата част домакините от Детройт отстъпваха с 5 точки, но вкараха 13 последователни и обърнаха мача до 84:76 четири минути преди края, което беше важният момент в мача.

За гостите от Бостън бившият играч на Пистънс Рашийд Уолъс вкара 16 точки и спечели 7 борби. Пол Пиърс и Ражон Рондо пък реализираха по 21 точки за Бостън, които обаче регистрират трета поредна загуба.

Орландо Меджик, 4-и на Изток, прекъсна серията си от три поредни загуби и надделя срещу Индиана със 109:98. Дуайт Хауърд вкара 32 точки и взе 11 борби, а Мат Барнс добави 10 точки, 16 борби и 6 асистенции. За гостите от Индианаполис Дани Грейнджър завърши с 25 точки.

Ветеранът Шон Мериън спаси Далас от загуба в мача с Вашингтон, тъй като 1.9 секунди преди края направи блок на Карон Бътлър, който се опита да вкара със забивка. Маверикс се наложи като гост с 94:93 над Вашингтон и продължи да води в Югозападната дивизия с баланс 28-14. Така тексасците не са губили мач с една точка разлика от януари 2007-а година и изравниха рекорда в лигата на девет. Дирк Новицки вкара 28 точки за победителите, Джейсън Тери добави 21, а Джейсън Кид завърши с 15 асистенции.

Шарлът Хорнетс постигна шеста поредна домакинска победа, като този път надделя с разгромното 104:65 над Маями. Стивън Джаксън вкара 24 точки, а Джералд Уолъс завърши с 20 точки и 10 борби. Домакините от Северна Каролина постигат общо 9-а победа от 10 мача след Нова година, а в първата четвърт реализира 82 процента от стрелбата. Те водеха на почивката с 27 точки и въпреки ротацията на играчи с 41 точки минути преди края.