Дерик Роуз отбеляза 15 от общо 32-те си точки в последната четвърт и добави 13 асистенции при победата на Чикаго като гост на Ню Йорк Никс със 105:102 точки в мач от първенството на НБА.

Роуз вкара два наказателни удара секунди преди сирената, а Никс не успяха да пратят мача в продължение, след като в следващата атака Кармело Антъни пропусна от далечна дистанция. Карлос Буузър и Кайл Корвър завършиха с по 16 точки за "биковете", които са лидери в Източната конференция. Амар Студемайър постигна личен рекорд за сезона от 34 точки и 11 борби, а Кармело Антъни завърши с 26 точки за тима от Ню Йорк.

Данило Галинари реализира 21 точки, а Тай Лоусън добави 18 точки за успеха на Денвър със 112:91 точки над Лос Анджелис Клипърс. За Клипърс Блейк Грифин се отличи с 18 точки, а Крис Пол с 15 точки и 9 асистенции. Тим Дънкан реализира 19 точки и спечели 9 борби, а Тони Паркър вкара 18 точки при победата на Сан Антонио над Ню Орлиънс с 93:81 точки.

Сан Антонио има 12 победи и само една загуба у дома от началото на сезона. Мемфис победи като гост Атланта с 96:77 точки след 21 точки на Руди Гай. Петима играчи на Мемфис завършиха мача с двуцифрен точков актив. По 18 точки реализираха Тони Алън и О Джей Майо. Джош Смит бе най-резултатен за Хоукс с 11 точки за 19 минути.