Звездата на Чикаго Булс Дерик Роуз се завърна към най-добрите си дни, реализирайки 29 точки, което се оказа достатъчно за победата на тима му над гостуващия Оклахома Сити със 104:98 точки. Освен това 26 точки за четвъртата победа на Чикаго през сезона добави Джими Бътлър, а испанецът Пау Гасол завърши с "дабъл-дабъл" от 11 точки и 10 борби.
Поражението се оказа трето поредно за Оклахома. "Гръмотевиците" бяха победени по-рано през седмицата от Хюстън и Торонто. Кевин Дюрант вкара 33 точки, а Ръсел Уестбруук добави 20, но това се оказа недостатъчно, за да бъде избегната загубата.

Подобно на Роуз, лидерът на Маями Дуайн Уейд също показа страхотна игра, завършвайки с 25 точки за успеха на тима му като гост на Минесота с 96:84. Особено впечатляваща бе тройката, която гардът реализира със сирената за край на първото полувреме. Изстрелът на Уейд бе зад центъра на игрището и даде аванс на Маями от 10 точки. За успеха на "горещите" словенецът Горан Драгич се отчете с 18 точки, а Крис Бош добави 16.

За Минесота резервите Кевин Мартин и Шабаз Мухамед вкараха по 14 точки. Новобранецът Карл-Антъни Таунс направи слаб и приключи с 6 точки и стрелба 3 от 13. Отборът на Портланд се възползва от загубите на Оклахома и Минесота и поведе в Северозападната дивизия, след като победи със 115:96 като домакин Мемфис.

Деймиън Лилард вкара 27 точки, а Си Джей Маккълъм добави 20 за четвъртата победа на Блейзърс от началото на сезона. Майърс Леонард вкара още 14 за победителите, които наваксаха 5 точки изостава в края на първата четвърт.

За Мемфис само трима играчи преминаха двуцифрената бариера - Кортни Лий вкара 18 точки, Зак Рандолф отбеляза 16, а Марк Гасол завърши с 15. След поражението Мемфис е с актив от 3 победи и 3 загуби.