Лидерът в Северозападната дивизия Денвър записа четвърта поредна победа след 93:83 срещу домакина Филаделфия. Чонси Билъпс наниза 31 точки, а Кармело Антъни добави 14 за гостите, които вгорчиха завръщането в игра след контузия на звездата на съперника Алън Айверсън. Айверсън се отличи с 11 точки и 6 асистенции. Гостите осигуриха успеха си след серия от 22:3 точки в края на третата и в началото на четвъртата част. Филаделфия пък допусна десета последователна загуба и е на предпоследно място на Изток.

Ню Йорк спечели за трети пореден път в лигата след 93:84 над гостуващия Портлънд. Лари Хюз вкара 21 точки, а Дейвид Лий допринесе със 17 точки и 10 борби за успеха. Брандън Рой беше най-полезен за гостите с 27 точки.

Кевин Гарнет завърши с 28 точки, а новакът Джеймс Хардън добави рекордните в кариерата си 26 точки при победата на Оклахома Сити над Голдън Стейт като домакин със 104:88. Монта Елис беше най-резултатен за гостите с 31 точки, но допусна и 9 грешки.

Карлос Буузър наниза 27 точки, а Дерон Уилямс завърши със 17 точки и 11 асистенции при успеха на Юта над Сан Антонио със 104:101 като домакин. Мат Бонър завърши с рекордните за кариерата си 28 точки за гостите.