Кармело Антъни записа 25 точки за 29 минути при победата на Денвър Нъгетс над шампиона Лос Анжелис Лейкърс със 105:79 точки в повторение на финала на Западната конференция на НБА през миналия сезон.

Така езерняците сложиха край на серията си от шест поредни победи. Отборът записа само 8 точки в третата част и логично загуби. За Лейкърс Коби Брайънт се отчете с 19 точки.

В Минеаполис Далас победи Минесота с 89:77 точки след 20 точки и 11 борби на Дирк Новицки. Той вкара 15 от своите 20 точки през третата част, а през първото полувреме бе само с 5 точки и 5 борби. За Минесота това бе девета поредна загуба. Най-резултатен за домакините бе Джони Флин с 11 точки и 4 асистенции.

Дуайт Хауърд постигна дабъл-дабъл - 26 точки и 12 борби, а Мат Барнс добави 13 точки и 13 борби при победата на Орландо Меджик над Ню Джърси Нетс с 88:72 точки. За гостите Рафър Алстън записа първи "трипъл-дабъл" в кариерата си - 17 точки, 10 асистенции и 10 борби. За Орландо Микаел Пиетрус добави 16 точки, Винс Картър - 14, а Джамар Нелсън - 10.

Карлос Буузър записа 24 точки и 12 борби, а Уесли Матюс - 16 точки при успеха на Юта Джаз като гост над Филаделфия със 112:90 точки.

Въпреки че Юта игра без контузения Дерон Уилямс, 7 играчи на тима записаха двуцифрен актив. Пол Милсап и Мехмет Окур реализираха всеки по 15 точки, Рони Брюър - 14, Ерик Майнър и Андрей Кириленко - по 13 точки.

Стивън Джаксън се отличи с 23 точки, а по 22 добавиха Монта Елис, Келена Азубуике и Кори Магет при победата на Голдън Стейт със 121:107 над Ню Йорк Никс. За Никс Данило Галинари вкара 19 точки и спечели 10 борби при първите си дабъл-дабъл за тима.

Атланта победи Бостън с 97:86 точки след 24 точки на Джо Джонсън и 10 на Джамал Кроуфорд. За Хоукс Джош Смит добави 14 точки, а Ал Хорфорд - 12 точки и 13 борби. Пол Пиърс бе най-резултатен за Селтикс с 24 точки, въпреки че напусна игра в началото на третата част заради травма в лявото коляно. Кевин Гарнет и Кендрик Перкинс добавиха всеки по 14 точки.

Крис Бош се отличи с 21 точки и 14 борби при победата на Торонто над Лос Анджелис Клипърс със 104:89 точки. Андреа Барняни вкара 19 точки за победителите, а Хосе Калдерон - 18. Кирс Каман завърши с 25 точки и 7 борби за Клипърс.