Денвър победи Бостън със 124:118 и разочарова феновете на Селтикс, които празнуваха завръщането на Кевин Гарнет на паркета. Кармело Антъни се отчете с 29 точки, а Алън Айверсън добави 28 за успеха на Нъгетс пред собствена публика. Денвър прекъсна и серията от 16 победи на Бостън над отбори от Западната конференция.

Кевин Гарнет се завърна след контузия, която го извади от игра на 25 януари, но си пролича, че формата му е спаднала. За 21 минути той вкара само четири точки и овладя осем борби. За Селтикс Пол Пиърс завърши с 24 точки, а Ражон Рондо добави 22. След като направи страхотен Мач на Звездите, Рей Алън не успя да пренесе успеха в редовния сезон и бе на ниво само през първата част. Той завърши с 20 точки, но 14 от тях бяха отбелязани в първите 10 минути.

Бостън все пак имаше шанс да си тръгне с нещо повече от Денвър, като три минути и половина преди края бе на път да изравни резултата при 105:104. Домакините обаче направиха хубава серия, увенчана с тройка на Маркъс Кемби, след която вече бяха недостижими за опонентите си.

Кемби завърши с 11 точки и 13 борби, а Кениън Мартин добави 19 точки за успеха на Денвър. За тима от Колорадо това бе четвърта победа в последните пет мача. Нъгетс стана и отборът, вкарал най-много на Бостън през този сезон.

Талисманът на Денвър, Роки, посвети специални изпълнения на звездата на Орландо Меджик Дуайт Хауърд. Центърът спечели Конкурса за Забивки по време на All Star уикенда, облечен като Супермен.