Кармело Антъни наниза 22 точки, а Нене добави 17, осем борби и шест асистенции за отбора на Денвър, който нанесе 14-ата поредна загуба на Минесота в Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (НБА) след категоричен успех със 124:111. Домакините не са побеждавали от първия ден за сезона, когато се наложиха над Ню Джърси. Това е най-лошата серия в тяхната история.

Кори Брюър записа първия дабъл-дабъл в кариерата си с рекордните за него 22 точки и 13 спечелени борби. Джони Флин пък вкара 20 точки за отбора на Минесота, който съкрати разликата до осем точки във втората четвъртина, но не успя да се добере до нещо повече от минаването на лимита от 100 точки в собствената си зала.

Леброн Джеймс вкара 12 от 34-те си точки през първата част за победата на Кливланд с 98:88 срещу Детройт. Силният старт на Джеймс даде преднина от девет точки за Кавалиърс в началото на втората част, когато се разиграха Дейниъл Гибсън и Мо Уилямс. Те покачиха разликата на 18 точки до почивката, с което Кливланд стигна до сравнително лесния успех срещу класен съперник.

Ражон Рондо отбеляза шест важни точки в последната четвърта част за победата на Бостън над Филаделфия със 113:110. Той направи и страхотен изстрел малко преди сирената, с което накара публиката да забрави трагичната игра на отбора от зоната за три точки и донесе победата на Селтикс с класически за резултат за НБА, съставен от сбор на точките от над 200.

Пол Пиърс бе най-резултатен за Бостън с 27 точки, включително и една успешна стрелба, довела до изравняване в четвъртата част. Кевин Гарнет пък вкара 19 точки, докато Рей Алън се отчете с 18. За гостите 25 точки наниза Андре Игуодала, който добави още девет борби и девет асистенции. Джейсън Капоно вкара рекордните си за сезона 20 точки, а Уили Грийн добави още 18.

Шарлът - Торонто - 116:81

Индиана - ЛА Клипърс - 86:73

Бостън - Филаделфия - 113:110

Орландо - Маями - 98:99

Детройт - Кливланд - 88:98

Ню Орлиънс - Милуоки - 102:99 след продължение

Хюстън - Далас - 99:130

Сан Антонио - Голдън Стейт - 118:104