Денвър изравни на 2:2 победи финалната серия на Западната конференция на НБА, след като в четвъртия мач победи като домакин Лос Анджелис Лейкърс със 120:101 точки.

Играе се четири успеха от седем мача. Мач номер 5 е в Лос Анджелис в сряда. Чонси Билъпс и Джей Ар Смит отбелязаха всеки по 24 точки за победителите, докато за "езерняците" най-резултатен бе Кобе Брайънт с 34 точки.

Брайънт, който има средно по 37 точки на мач в серията, отбеляза 14 от точките си в последните 12 минути. За Денвър Кармело Антъни записа 15 точки, а Кениън Мартин добави 13 точки и 15 борби.

Седем баскетболисти на Денвър завършиха с двуцифрен точков актив, а домакините спечелиха мача след силна последна четвърт, в която реализираха 43 точки срещу получени 35. Срещата бе изпълнена с доста напрежение и съдиите отсъдиха четири технически нарушения и 84 фаула, от тях 49 за Денвър.

Лейкърс намали пасива си от 16 точки на 92:102 3:49 минути преди сирената след технически нарушения на Кениън Мартин и Кармело Антъни. Центърът Пау Гасол завърши с 21 точки за гостите.