Отборът на Денвър надделя над Далас със 124:110 и спечели серията 4:1 победи, за да се класира за финала в Западната конференция на Националната баскетболна асоциация за първи път от 1985 година насам.

Кармело Антъни реализира 30 точки, а Чонси Билъпс добави 28 точки за 16-ия пореден домакински успех на тима.

"Това специален момент за всички нас. Работихме здраво в подготовката и през целия сезон и се радвам, че стигнахме дотук", заяви Антъни.

Денвър ще играе срещу победителя от мача между Лос Анджелис Лейкърс и Хюстън за място в големия финал за титлата н НБА.

Домакините започнаха изключително мотивирани и след 64 процента успешна стрелба от полето през първото полувреме се оттеглиха на почивка с аванс от 69:55.

През втората част тексасците се опитаха да стигнат до обрат и на няколко пъти се доближиха съперника.

Далас стигна до 97:103 седем минути преди края, но за повече нямаха сили.

Дирк Новицки за пореден път беше лидер на гостите с 32 точки. Джейсън Кид завърши с 19 точки.