Далас най-накрая успя да си върне на Голдън Стейт и след пет поредни загуби в срещите от редовния сезон на НБА помежду им, Маверикс взеха победа.

Воденият от Дирк Новицки тим се наложи със 120:115 като гост в изключително интересен и непредвидим двубой. Германската суперзвезда реализира 22 точки, осем от тях в заключителната четвърт на срещата.

Джери Стекхаус отбеляза решителна тройка само 37 секунди преди сирената, а лидерът на Голдън Стейт Байрън Дейвис пропусна изненадващо от същата зона в ответната атака, с което лиши своите от последна надежда за обрат.

Четири секунди преди края, Дейвис бе оставен сам на тройката и имаше шанс да доведе нещата до продължения, но когато цялата зала бе притихнала в очакване, топката не влезе в коша.

Най-резултатни за Далас бях Джош Хауърд и Джейсън Тери с по 24 точки. Девин Харис се отчете с 21 точки, седем асистенции и пет борби, а още двама играчи натрупаха двуцифрен актив от точки за Маверикс.

Байрън Дейвис реализира 37 точки, 15 от които в последната част на мача, а Келена Азубуйке изненада всички с 27 точки и 11 борби. Ал Харингтън добави още 20 за Голдън Стейт.