Дирк Новицки вкара 7 от рекордните си за сезона 39 точки в продължението, а Далас победи Ню Йорк със 124:114 като гост в мач от първенството на Националната баскетболна асоциация.

Новицки взе и 15 борби за първия успех на тексасците след серия от пет поредни загуби, информира БТА. Джош Хауърд добави 31 точки и 14 борби за гостите.

Зак Рандолф завърши с 27 точки и 18 борби за Ню Йорк, който допусна девета последователна загуба след продължение.

Крис Бош се отличи с 27 точки, а Джърмейн О'Нийл добави 11 точки и 18 борби при успеха на Торонто над Маями със 107:96 като домакин. Дуейн Уейд с 29 точки беше най-полезен за гостите.

Чонси Билъпс наниза 26 точки, а Денвър се наложи над гостуващия Минесота с 90:84. Домакините изоставаха с 69:78 шест минути преди края, но след серия от 12:2 обърнаха резултата и запазиха аванса си до края.

Амар Студамайер се отличи с 29 точки и 11 борби, а Финикс разгроми гостуващия Детройт със 104:86. Така Студамайер отпразнува подобаващо 26-ия си рожден ден.

Звездата на домакините Шакил О'Нийл пък беше отстранен от игра в средата на втората четвърт след грубо нарушение срещу Родни Стаки. Центърът, който беше вкарал 12 точки до този момент, бурно оспорва решението на рефера Кен Мауер, но без успех.

Без две от звездите си Тони Паркър и Ману Джинобили отборът на Сан Антонио постигна победа с 90:88 в залата на Сакраменто.

Майкъл Финли вкара 21 точки за успеха, а Тим Дънкан добави 20 точки, включително и два решаващи коша в последната минута.

Именно Дънкан, който взе и 10 борби, донесе победата на тима си с точен изстрел 15,5 секунди преди края. Домакините имаха шанс за обрат, но опитът на Куинси Даби от зоната за трите точки със сирената беше неуспешен.