Далас и Лос Анджелис Лейкърс се нуждаят само от още една победа, за да продължат в следващия кръг на плейофите в НБА. Лейкърс победи Юта със 108:94 и поведе в серията с 3:1 (играе се до четири победи), а Далас се наложи над Сан Антонио с 99:90 и също води с 3:1 в серията.

Кобе Брайънт поведе "езерняците" към успеха над "джазмените" с 38 точки. Той вкара първите 11 точки за Лейкърс и още до почивката имаше 24 точки в актива си.

Така Брайънт се реваншира за слабата си стрелба в третия мач от серията, който Ел Ей Лейкърс загуби. Ламар Одом добави 10 точки и 15 борби за успеха на Лейкърс. За Юта най-полезен беше Карлос Бузър с 23 точки и 16 борби, информира БТА.

Далас също поведе с 3:1 в своята серия срещу Сан Антонио. В четвъртия мач Маверикс се наложи с 99:90, въпреки силната игра на Тони Паркър, който завърши с 43 точки за Сан Антонио.

Петима играчи на Далас завърши с двуцифрени показатели, като Джош Хауърд наниза 28, Джейсън Кид добави 17 точки, а Дирк Новицки допринесе за победата с 12 точки и 13 борби.