Чикаго спечели изключително важна победа на финалната права в битката за място в плейофите на НБА. „Биковете” се наложиха като гост на Торонто със 104:88 и така имат преимущество срещу директния си опонент за последната, осма позиция в Източната конференция, за която се борят точно с канадския тим.

Дерик Роуз вкара 26 точки, а Йоаким Ноа завърши с 18 точки, 19 борби и 7 асистенции за успеха, и така момчетата на Вини Дел Негро водят с един мач преди Раптърс. Луъл Денг вкара 14 точки, Тай Гибсън - 11, а Флип Мъри и Хаким Уорик - по 10 точки за Чикаго. За Торонто се отличиха Сони Уимс и Андреа Барняни с по 18 точки. Хедо Тюркоглу овладя рекордните в кариерата си 19 борби, но отбеляза само шест точки и нямаше ден за стрелба. Без звездата си Крис Бош, Торонто отново отстъпи в борбата под коша и записа вече пето поредно поражение. Бош бе изписан от болницата, след като претърпя операция на счупения си нос, но все още не се е присъединил към тима.

Дуейн Уейд реализира 32 точки при победата на Маями със 111:98 точки над Ню Йорк Никс като гост. Майкъл Бийзли добави 16 точки, а Удонис Хаслем и Куентин Ричардсън по 14 точки за "горещите". Дейвид Лий бе най-полезен за Никс с 26 точки.

Френското крило Микаел Пиетрус вкара всичките си 12 точки през последната част, а Джамиър Нелсън реализира тройка в края при победата на Орландо Меджик като гост над Кливланд с 98:92 точки. За "кавалерите" отново не игра ЛеБрон Джеймс, който получи почивка до началото на плейофите. Дуайт Хауърд завърши с 22 точки и 13 борби за "магьосниците". За Кливланд се отличиха Делонте Уест с 21 точки и Мо Уилямс с 19 точки и 9 асистенции. Кливланд завършва редовния сезон с 35 победи и 6 загуби като домакин.

В Лос Анджелис Мартел Уебстър вкара три наказателни удара 3.1 секунди преди сирената, с които донесе победата на Портланд над Лейкърс с 91:88 точки. Коби Брайънт и Дерек Фишър пропуснаха общо три наказателни удара в последните 6.9 секунди, а Пау Гасол изпусна тройка със сирената.

ЛаМаркъс Олдридж записа 24 точки и 11 борби за Портланд, но водещият реализатор на тима Брендън Рой получи контузия на дясното коляно преди почивката. Гасол бе най-резултатен за Лейкърс с 23 точки и 12 борби, Ламар Одъм завърши с 16 точки и 15 борби, а Кобе Брайнът с 20 точки.

Кливланд - Орландо - 92:98

ЛА Лейкърс - Портланд - 88:91

Торонто - Чикаго - 88:104

НЙ Никс - Маями - 98:111

Ню Орлиънс - Минесота - 114:86

Голдън Стейт - Оклахома Сити - 120:117

Финикс - Хюстън - 116:106