Дерик Роуз завърши с 34 точки при победата на Чикаго с 94:76 у дома срещу Атланта в мач от Националната баскетболна асоциация. „Биковете” играха много силно в третия период и успяха да постигнат ценния успех без Карлос Бузър, който напусна принудително игра заради контузия в глезена на левия крак.

На почивката между втората и третата част Атланта водеше с две точки, но след 30-ата минута Чикаго поведе със 72:60.

Дерик Роуз пък вкара 18 точки в третата четвърт, а Луол Денг добави още 18 точки за успеха на домакините. Чикаго продължава да бъде лидер в Централната дивизия.

В друга среща от НБА Филаделфия спечели с 89:86 у дома срещу Бостън. Спенсър Хауъс и Елтън Бранд вкараха по 14 точки, а Андре Игуодала добави още 13 за успеха на домакините. В третата част "келтите" успяха да се върнат в срещата след като стопиха разлика от десет точки. В последните минути обаче точни изстрели на Луис Уилямс осигуриха ценния успех в полза на Филаделфия. Джейф Грийн от Бостън бе най-резултатен в мача с 18 точки. Неговият съотборник Ненад Кръстич добави още 16 точки. Въпреки загубата Бостън остава на първо място в Източната конференция.

Сан Антонио победи у дома със 108:103 Сакраменто. Тони Паркър завърши с 27 точки, докато Ману Джинобили добави 24 за успеха на "шпорите", които спечелиха последните си 11 двубоя срещу „кралете”. Сан Антонио е убедителен лидер в Западната конференция.