Без звездата си ЛеБрон Джеймс отборът на Маями допусна трета поредна загуба след 96:99 при гостуването на си Чикаго. Дерик Роуз наниза 34 точки и даде 8 асистенции, а резервата Кайл Корвър вкара решаваща тройка 25,5 секунди преди края за успеха на домакините.

Джеймс пропусна втори последователен мач за тима си заради травма, а Маями не успяха да стигна до победата, въпреки че роденият в Чикаго Дуейн Уейд вкара 33 точки. Уейд даде аванс на гостите от 96:95 с третата си поредна тройка 37,2 секунди преди сирената, но след това Чикаго вкара 4 безответни точки, за да триумфира.

Далас допусна пета поредна загуба след 70:89 като гост на
Мемфис. Зак Рандолф се отличи с 23 точки и 20 борби за домакините. Звездата на гостите Дирк Новицки се завърна на полето, след като пропусна девет срещи заради контузия на дясното коляно. Германецът обаче вкара само седем точки и взе пет борби, преди да бъде изваден от игра в третата част.

Резервата Иън Меимни със 17 точки беше най-полезен за Далас, който записа най-слабия си точков резултат през сезона. Дейвид Уест наниза 26 точки и помогна за успеха на Ню Орлиънс над гостуващия Шарлът с 88:81. Хюстън преодоля 9 точки дефицит през третата част и обърна домакина Атланта със 112:106. Аарън Брукс се отличи с 24 точки и 10 асистенции, а Луис Скола добави 20 точки за гостите. Джо Джонсън с 30 точки беше най-полезен за Атланта, който прекъсна серията си от десет поредни домакински победи. Ник Йънг вкара 18 от 29-е си точки в третата четвърт, а
Вашингтон се наложи над гостуващия Торонто със 98:95. Андреа Барняни беше най-добър за канадците с 25 точки.

Тайшон Принс завърши с 21 точки, а Родни Стъки добави 19 при
успеха на Детройт над Сакраменто със 110:106 като домакин. Денвър разби гостуващия Кливлънд със 127:99. Нене вкара 22 точки, а Арън Афлало и Чонси Билъпс добавиха по 21 точки за успеха.Кливлънд, който е на последно място в лигата, допусна 13-а поредна загуба.