Детройт Пистънс спечели гостуването си на Орландо Меджик с 90:89 и поведе с 3-1 победи в полуфиналните плейофи в Източната конференция на Националната баскетболна асоциация.

Тайшон Принс отбеляза победния кош за буталата 8,9 секунди преди финалната сирена, а Хедо Тюркоглу стреля неточно в последната секунда на двубоя и доближи Детройт само на победа от участие на финал на Изток.

Ричард Хамилтън отбеляза 32 точки за Детройт, а Рашид Уолъс добави още 16. Тюркоглу пък реализира 20 от отбора на Орландо.

В друга полуфинална среща от Източната конференция Кливланд Кавалиърс записа първи успех, налагайки се у дома на Бостън Селтикс със 108:84 и намали преднината на келтите на 2-1 победи.

Кавалерите поведоха с 32:13 в първия период и нанесоха четвъртата поредна загуба на Бостън при гостуванията в плейофите.

Леброн Джеймс и Делонте Уест бяха най-резултатни за Кливланд и завършиха с по 21 точки. Кевин Гарнет пък записа 17 точки за Бостън. Четвъртият мач е в понеделник отново в Кливланд.