Коби Брайънт вкара 41 точки и изведе шампиона Лос Анжелис Лейкърс до победата над Мемфис Гризлис със 114:98.

Брайънт порази целта в 19 от 30 опита и за втори пореден мач достигна границата от 40 точки, компенсирайки по най-добрия начин отсъствието на контузените титуляри Пау Гасол и Андрю Байнъм.

Рон Артест допринесе за четвъртата поредна победа на Лейкърс с 19 точки, 11 от които в третата част, 7 асистенции и 6 борби.

Коби стана най-младият играч, достигнал границата от 24 000 точки. Досега това постижение държеше Уилт Чембърлейн, който обаче е бил с 38 дни по-възрастен от Брайънт, когато е преминал тази кота.

Коби Брайънт измести и Алън Айвърсън от 16-а позиция за най-резултатните играчи в историята на НБА.

Кливланд Кавълиърс победи Ню Йорк Никс със 100:91 насред Медисън Скуеър Гардън. ЛеБрон Джеймс завърши с 33 точки, 9 асистенции и 8 борби за кавалерите.

Лос Анжелис Клипърс прекъсна серия от седем поредни загуби след успех със 118:90 над Голдън Стейт Уориърс. Крис Каман записа 22 точки и 9 борби за 28 минути игра за победата на Клипърс.