Без контузения Кевин Гарнет шампионът Бостън допусна изненадваща загуба с 91:93 при гостуването си на слабака Лос Анжелис Клипърс.

Зак Рандолф се отличи с 30 точки и 12 борби за домакините, които обаче остават предпоследно в Тихоокеанската дивизия с 15 победи и 43 поражения.

Пол Пиърс беше лидер за гостите с 20 точки, но пропусна изстрел 10 секунди преди края, което се оказа фатално.

Бостън е на второ място на Изток с 46 успеха и 13 загуби. Тони Паркър наниза 39 точки, а Сан Антонио отнесе Портлънд с 99:84.

Паркър отново беше лидер на тима си в отсъствието на Тим Дънкан заради контузия.

Сан Антонио записа четвърта поредна победа и уверено води в Югоизточната дивизия.

Девин Харис вкара 19 от общо 42-е си точки в четвъртата част при успеха на Ню Джърси над гостуващия Чикаго със 111:99.

Андре Игуодала завърши с 22 точки, 11 асистенции и 9 борби, а Филаделфия се наложи над домакина Вашингтон със 106:98.

Андре Милър добави 17 точки за първата победа на тима след Звездния уикенд.

Мемфис допусна шеста поредна загуба след 99:104 срещу домакина Индиана.

Ти Джей Форд и Джарет Джак вкараха по 20 точки за успеха. Руди Гей можеше да изравни резултата за гостите шест секунди преди края, но пропусна от зоната на трите точки.

За гостите най-полезен с 22 точки и 13 борби беше Марк Гасол.

Дуайт Хауърд се отличи с 24 точки и 21 борби, а Хедо Туркоглу добави 33 точки за победата на Орландо над Ню Йорк със 114:109 като гост.

Нейт Робинсън беше най-полезен за домакините с 32 точки.

Ню Орлиънс нанесе осма поредна загуба на гостуващия Детройт в лигата след 90:87.

Дейвид Уест наниза 30 точки за домакините и взе две много важни борби в нападение в последната атака на отбора си.

Ричард Хамилтън с 24 точки беше най-добър за Детройт, който е в най-лошата си серия от 14 сезона.

Джош Хауърд се отличи с 27 точки, а Далас разби Милуоки със 116:96.

Минесота допусна седма поредна домакинска загуба след 103:120 срещу Юта.

Рони Брюър вкара 16 от 20-е си точки в четвъртата част за успеха.

Кевин Лав записа рекордните в кариерата си 25 точки и 15 борби за Минесота, но и това не помогна.

Джералд Уолъс се отличи с 27 точки при победата на Шарлът над домакина Сакраменто.