Ражон Рондо и Пол Пиърс отбелязаха по 16 точки за победата на Бостън с 86:76 точки над Ню Джърси в среща от първенството на НБА.

В отлична игра в защита Селтикс стигнаха до успеха. Бостън побеждава Джърси за 10-ти пореден път. Бруук Лопес бе най-резултатен за домакините с 23 точки. В Атланта Джамал Кроуфорд отбеляза 25 точки, а Джош Смит добави 22 точки, 9 борби, 7 асистенции и 6 "чадъра" при успеха на домакините със 125:100 точки над Денвър.

Джо Джонсън записа 21 точки, а Марвин Уилямс - 14 за победителите. За Денвър Кармело Антъни се отчете с 30 точки, а Чонси Билъпс записа 25. Дирк Новицки изигра силен мач и завърши с 29 точки и 9 борби при победата на Далас над Торонто със 129:101.

Джош Хауърд дебютира за Далас след контузии на глезена и китката и реализира 16 точки. Джейсън Тери добави 19 точки, а Шон Марион - 18 точки и 8 борби за Маверикс. За Торонто Крис Бош се отличи с "Дабъл-дабъл" - 26 точки и 12 борби. Чикаго победи Шарлот с 93:90 точки след 27 точки на Джон Салмънс и 21 точки и 16 борби на Йоаким Ноа.

Това е трета поредна победа за "биковете" в НБА. Баскетболистите на Чикаго направиха серия от 16:0 в третата и четвъртата част. За Шарлот Борис Диау завърши с 20 точки. Юта загуби от Сакраменто с 99:104 точки, въпреки че гостите играха без контузения Кевин Мартин.

За победителите Тирек Евънс записа рекорд в кариерата си от 32 точки, а за Юта Дерън Уилямс завърши с 29 точки и 15 асистенции. С 26 точки на Крис Кеймън Лос Анджелис Клипърс победи Мемфис със 113:110 точки и спечели трети пореден мач. За Мемфис срещата пропусна звездата на тима Алън Айверсън, а най-резултатен бе Руди Гай с 33 точки.