Бостън Селтикс спечели първата победа във финалния плейоф в НБА срещу ЛА Лейкърс.

„Келтите” стигнаха до успеха на свой терен с успех - 98:88 точки, благодарение на Кевин Гарнет, който отбеляза 24 точки и овладя 13 борби. За Лейкърс най-резултатен по традиция бе Коби Брайнт също с 24 точки.

Бостън бе по-добрият отбор в три от четирите части, като загуби само втората четвърт със 7 точки разлика - 23:21, 23:30, 31:22, 21:15.

Полувремето приключи при 51:46 в полза на гостите, а до този момент приносът на Кобе Брайън беше повече от скромен. Все пак най-полезният състезател в НБА започна и второто полувреме, но първият му опит за тройка тогава беше неуспешен, а на сметката си записа 3 тройки от 10 опита.

„Едно дете от Лос Анжелис донесе победата на Бостън”, пък са заглавията в американските издания. „Детето на ЛА” е крилото и капитан на Бостън Пол Пиърс, който е роден и израснал в Лос Анжелис.

Пиърс бе във вихъра си снощи, като наниза 22 точки. Другият представител на най-доброто трио в НБА Рей Алън се отчете с 19 точки.