Бостън Селтикс постигна драматична победа с 99:98 над отбора на Хюстън Рокетс в среща от редовния сезон в Националната баскетболна асоциация. Въпреки че изоставаха през целия мач, играчите на Брад Стивънс изиграха много силно второ полувреме и в крайна сметка се поздравиха с успеха, който бе 29-и за тях от началото на кампанията. Хюстън пък инкасира четвърто поредно поражение, оставайки на второ място в Западната конференция с баланс от 25 победи и 8 поражения.

Гостите, които и в този мач бяха без гарда Крис Пол, започнаха много силно срещата, повеждайки с 12:0 в началните минути. Преднината им продължаваше да расте като в началото на втората част, тимът на Майк Д‘Антони вече водеше с респектиращите 26 точки.

След почивката домакините, водени от Кайри Ървинг, съумяха да съкратят изоставането си, което в края на третата четвърт бе само 9 точки – 78:69 в полза на Хюстън. В заключителните 12 минути Селтикс показаха характер и стигнаха драматично до успеха след победен кош на центъра Ал Хорфорд 3.7 секунди преди края. За Бостън Ървинг вкара 26 точки, а 19 добави Джейсън Тейтъм, докато за Рокетс най-резултатен бе Джеймс Хардън с 34 пункта, към които добави 10 асистенции и 6 борби.

В друг мач, игран рано тази сутрин, Сан Антонио Спърс постигна домакинска победа със 119:107 над Ню Йорк Никс. ЛаМаркъс Олдридж бе най-резултатен за победителите с 25 точки, а с дабъл-дабъл от 17 точки и 11 борби завърши Пау Гасол. За нюйоркчани, които инкасираха четвърто поредно поражение, Майкъл Бийзли вкара 23 точки и овладя 12 борби, докато с по 18 точки се отчетоха звездата на тима Кристапс Порзингис и гарда Кортни Лий.