Бостън Селтикс надигра Орландо с 94:71 и поведе с 3:0 победи във финалната серия на Източната конференция в НБА. Така, Бостън се нуждае от още една победа, за да се класира за финала в НБА.

Шестима баскетболисти от Бостън записаха двуцифрени показатели в мача и помогнаха на отбора да запише шеста поредна плейофна победа и да бъде на крачка от финала за втори път след 2008 година, когато Селтикс спечели 17-а титла в НБА.

Най-резултатен за победителите бе Глен Дейвис със 17 точки, а Пол Пиърс и Рей Алън добавиха съответно по 15 и 14 точки.

За Орландо се отличиха Джамеер Нелсън и Винс Картър с по 15 точки.

Бостън започна да трупа аванс още от първата минута, като след първата четвърт водеше с 15 точки, а в края на третата част преднината на тима вече бе 28 точки.