Рей Алън вкара победния кош, с който Бостън Селтикс победи Чикаго Булс със 118:115 точки и изравни серията в плейофния мач между двата тима на 1:1 победи в Източната конференция.

Алън реализира тройка 2 секунди преди края и завърши мача с 30 точки. Бен Гордън изравни за "биковете" 12.3 секунди преди сирената и завърши с рекорд в кариерата си от отбелязани точки в плейофите - 42.

В другата среща от тази нощ в Западната конференция Сан Антонио Спърс победи Далас Маверикс със 105:84 точки и изравни серията на 1:1 победи.

Тони Паркър завърши с 28 точки (от тях 27 през първото полувреме) и 8 асистенции за победителите. Джейсън Тери бе най-резултатен за Далас с 16 точки. Мач номер 3 в е четвъртък в Далас.